Koncerti

Koncerti

Klavins Piano pasākumi

Koncerti un citi pasākumi mūsu zālē

Edgars Raginskis - Ventas meditācija.

Edgars Raginskis (1984) ir latviešu komponists, pianists, muzikologs, pedagogs un kultūras žurnālists. Edgars raksta mūziku skatuvei, dokumentālajam kino, vokāli instrumentālo kamermūziku, darbus korim un orķestrim. Viņa teātra mūzika vairākkārt nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai.
Edgars darbojas radio žurnālistikā, ir Latvijas Televīzijas Kultūras ziņu ētera personība, raksta drukātajā un elektroniskajā kultūras periodikā. Ar Edgara mūziku var iepazīties viņa Spotify mākslinieka profilā https://open.spotify.com/artist/2JIDiU8DMnMdCSCgISWQt5

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/139893

Aurēlija Šimkus - Piano solo

Programma:

A. Solers: Sonāte do# minorā nr. 20
K. Debisī: Arabeska Mi mažorā nr. 1
P. Vasks: Baltā ainava
J.S. Bahs: Itāļu koncerts
=pauze=
F. Glass: Mad Rush
J. Tīrsens: Amēlijas valsis
F. Šopēns: Valsis op. 34 nr. 2 un valsis op. 64 nr. 1
S. Prokofjevs: Sonāte nr. 4 op. 29 do minorā

---

Pirmo solo koncertu Aurēlija Šimkus sniedza 11 gadu vecumā Kauņas Starptautiskajā kamermūzikas festivālā.

15 gadu vecumā viņa tika uzaicināta piedalīties “KlavierOlymp” konkursā Vācijas pilsētā Bādkisingenē, kur ieguva 3. vietu.

16 gadu vecumā vācu ierakstu kompānija “Ars Produktion” izdeva viņas solo albumu “Scherzo”, kuru žurnāls “Piano News” atzina par mēneša albumu rakstot, ka “Aurēlija Šimkus ir izcila pianiste un īsts atklājums’’. Par savu otro solo albumu “Bach. Ich ruf’ zu Dir” Aurēlija ieguva vienu no Eiropas prestižākajām klasiskās mūzikas godalgām “Echo Klassik” kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Aurēlija ir piedalījusies dažādos mūzikas festivālos Eiropā, viņa ir muzicējusi kopā ar Anglijas kamerorķestri, Varšavas simfonisko orķestri, Dortmundes filharmonisko orķestri, Gruzijas kamerorķestri, Reinzemes-Pfalcas filharmonisko orķestri un citiem kolektīviem.

Aurēlija Šimkus ir mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Sergeja Osokina un vēlāk studējusi gan Ķelnes Mūzikas un dejas augstskolā pie prof. Klaudio Martinesa-Mēnera, gan arī Zviedrijā pie prof. Jūlijas Mustonenas-Dālkvistas. Šobrīd Aurēlija meistarību papildina prestižajā Imolas akadēmijā Itālijā pie prof. Ingrīdas Fliteres, kā arī studē Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas maģistratūras programmā.

Koncertā 25 maijā klausītājiem būs iespēja iepazīties ar Aurēlijas izcilo sniegumu pie mūsu pašu ražotā instrumenta, Una Corda klavieru koncerta versijas M189.

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/139160

SONGEVITY TRIO - Jazz

9. jūnija vakarā “Klavins Piano” uzstāsies amerikāņu kontrabasista Roba Duguaja (Rob Duguay) džeza trio “Songevity” ar Itāļu bundzinieku Alessandro D'Anna un pašmāju džeza saksofonistu Tomu Rudzinski. Vakara gaitā dzirdēsiet Roba oriģinālkompozīcijas un džeza standartus īstā Amerikas džeza galvaspilsētas Ņujorkas tradīcijā – intensīvi, izteiksmīgi un spilgti!

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/140362

Pianists Paulo Steinbergs - “Deja, kliedziens un dziesma: Brazīlijas kultūras atspulgs”

KONCERTA PROGRAMMA
I daļa: Komponista Heitora Villa-Lobosa skaņdarbi:
Pasāža no skaņdarba Bachianas Brasileiras Nr. 4 Ievadprelūdija (”Prelúdio-Introdução”) – komponēta 1941.gadā Pasāža no skaņdarba ”Choros” (Raudas) Kompozīcija ”Alma Brasileira” (Brazīlijas dvēsele) – komponēta 1925.gadā

II daļa: Komponista Ernesto Nazareta skaņdarbi:
Kompozīcija ”Odeon” (Brazīlijas Tango) – komponēta 1910.gadā
Kompozīcija ”Escorregando” (Brazīlijas Tango) – komponēta 1925.gadā
Kompozīcija ”Apanhei-te, Cavaquinho” (”Es tevi noķēru, mazā ģitāriņa”)– komponēta 1914.gadā

III daļa: Komponista Heitora Villa-Lobosa skaņdarbi:
Brazīlijas cikls (Ciclo Brasileiro):
Kompozīcija ”Džungļu svinības” (Festa no Sertão) – komponēta 1937.gadā
Kompozīcija ”Baltā indiāņa deja” (Dança do Índio Branco) – komponēta 1936.gadā

Latviešu izcelsmes pianists Paulo Šteinbergs (Paulo Steinberg) kurš strādā Brazīlijā un ASV, kā arī ir Amerikas Džeimsa Medisona universitātes profesors.
Paulo Šteinbergs kā solists un sadarbības pianists uzstājies ASV, Kanādā, Dienvidamerikā un Eiropā, tostarp tādās vietās kā Sanpaulu teātrī Brazīlijā, Kenedija skatuves mākslas centrā Vašingtonā un Sv. Džailsa katedrālē Edinburgā, Skotijā.
Pianists ir vairāku nacionālu konkursu uzvarētājs dzimtajā Brazīlijā, viņš arī saņēmis prestižu Brazīlijas valdības stipendiju, vienlaikus iegūstot augstāko grādu klavierspēlē. P. Šteinbergam ir bakalaura grāds klavierspēlē Sanpaulo universitātē, maģistra grāds Arizonas štata universitātē un mūzikas doktora grāds Indiānas universitātē. Viņš bieži darbojas kā žūrijas pārstāvis konkursos un piedāvā meistarklases, lekcijas, seminārus, koncertus ASV un cituviet pasaulē. Pašlaik viņš ir Harisonburgas mūzikas skolotāju asociācijas viceprezidents, agrāk bijis Virdžīnijas mūzikas skolotāju asociācijas prezidents.

Custom Design Pianos - The Inside-Out Piano

In cooperation with the British pianist Sarah Nicolls, who pursues a piano with the total sounding area of the strings to be accessible for additional sound modification, we are developing and building the next generation Inside-Out Piano.